Koszaliński debiut Lider-a

W niedzielę 27. listopada młode zawodniczki i zawodnicy trenujący w UKS Lider Sławno wystąpiły w Mini Lidze Piłki Ręcznej „Architekci Handballa”, która rozegrana została w Koszalinie. Był to debiut sławieńskich dzieci  w oficjalnych zawodach.

Dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od Pana Dariusza Dworaczyka (organizatora zawodów, byłego trenera młodzieżowych i juniorskich reprezentacji Polski oraz zespołów Superligi) dzieci z UKS Lider miały możliwość konfrontacji z zespołami z Koszalina. Zawody odbywały się równolegle na trzech boiskach. Względem tradycyjnej piłki ręcznej w tej odmianie szczypiorniaka mniejszy wymiar miały zarówno rozmiary boiska oraz bramek, mniej również występowało zawodników na boisku: trzech w polu gry plus bramkarz. Do nowych realiów dzieci bardzo szybko się dostosowały i w każdym meczu zostawiały serce na boisko dzielnie walcząc z każdym z rywali.

W zawodach UKS Lider reprezentowany był przez jeden zespół żeński oraz dwa męskie. Każdy z nich odnosił zwycięstwa, jednak celowym zamysłem organizatora było pominięcie końcowej klasyfikacji. Przede wszystkim chodziło o dużą liczbę minut spędzonych na boisku podczas rywalizacji meczowej oraz bardzo dobrą zabawę. Łącznie w turnieju „Architekci Handballa” udział wzięło 10 zespołów dziewcząt oraz 6 chłopców.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej przyszedł czas na konkurs rzutów karnych w których udział brali wszyscy uczestnicy turnieju. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się reprezentantka UKS Lider – Sandra Izdebska, która w nagrodę za bezbłędne wykonywanie „siódemek” otrzymała piłkę firmy Kempa.

7

Oprócz Sandry upominkowe voucher’y przygotowane przez sponsorów turnieju otrzymały: Agata Myślińska, Natalia Sulikowska oraz Wiktor Stępień.

9

Barw UKS Lider Sławno podczas koszalińskiego turnieju broniły następujące dzieci:

10

Zespół dziewcząt: Aleksandra Kowalska, Agata Myślińska, Sandra Izdebska, Daria Bieżuńska, Daria Leśniewska, Hanna Zaborowska, Natalia Sulikowska.

11

Zespół chłopców – UKS Lider I Sławno: Aleksander Dybiec, Karol Stępień, Jan Kowalczyk, Bartosz Znojek, Adrian Kumaniecki, Dawid Polit.

Zespół chłopców – UKS Lider II: Bartosz Kupiec, Olaf Demidok, Jerzy Postraszyński, Wiktor Stepień, Aleksander Wojciechowski, Jakub Golba, Ariel Koleśnikow.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy w licznym gronie zjawili się na trybunach hali Politechniki Koszalińskiej i dzielnie wspierali swoje pociechy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.