Rodzinne granie

W niedzielę 4. grudnia w hali SP3 w Sławnie przez blisko 4 godziny trwała zabawa z piłką ręczną w której uczestniczyły dzieci ze starszej grupy trenującej w UKS Lider Sławno oraz ich rodzice. Emocji było co nie miara. Dla młodych adeptów szczypiorniaka był to debiut w meczach na pełnym boisku do piłki ręcznej. Z kolei dla części rodziców powrót sentymentalna do czasów, kiedy to oni biegali po boisku z piłką w ręku, a dla innych nowe doświadczenie, bo byli również tacy, którzy pierwszy raz odważyli się spróbować swoich sił w szczypiorniaku.

Niedzielne spotkanie w gronie klubowym miało na celu sprawdzenia umiejętności dzieci trenujących od dwóch miesięcy w UKS Lider w realiach rzeczywistości meczowej.

dsc00121

Drużyny dziewczynek i chłopców po przeprowadzonej rozgrzewce przystąpiły do pierwszego meczu w wymiarze czasowym 2x15min. Po kilku minutach przerwy nastąpił rewanż. Oba mecze były bacznie obserwowane przez liczną publiczność na którą składali się najbliżsi dzieci trenujących w UKS-ie. Po dwóch meczach kontrolnych na boisko wyszły Mamy dzieci, które zmierzyły się z zespołem dziewcząt. Przysłowiowych forów nie było i to dziewczynki zeszły z parkietu pokonane. W drugim meczu międzypokoleniowym w szranki stanęli chłopcy z rocznika 2006 oraz ich Ojcowie. Tym razem na tablicy włączony był jedynie czas, a wynik zszedł na drugi plan, choć dzieci ponownie nie mogły liczyć na taryfę ulgową ze strony swoich rodziców. Na koniec niedzielnego spotkania ze szczypiorniakiem zagrały Panie przeciwko Panom. Licznych udanych akcji, bramek oraz dużego poświęcenia nie brakowało. Wszyscy uczestnicy meczu zostawili dużo zdrowia na parkiecie co zostało docenione przez dzieci, które tym razem wcieliły się w rolę kibiców.

Podczas całego niedzielnego spotkania wszyscy uczestniczy korzystali z suto zastawionego stołu, w małej kawiarence przy wejściu na halę, na którym znalazło się wiele rodzajów ciasta, ciastek, owoców oraz innych łakoci. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie wszystkich rodziców, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy. Zarówno za przygotowanie poczęstunku jak i przede wszystkim za liczną obecność na trybunach oraz aktywny udział w rodzinnym spotkaniu ze szczypiorniakiem.

W styczniu spotkanie o podobnym charakterze odbędą dzieci z młodszej grupy trenującej w UKS Lider Sławno.

dsc00148

dsc00161

dsc00188

dsc00195

dsc00198

dsc00205

Możliwość komentowania jest wyłączona.