Promocja piłki ręcznej w Sławnie

29. grudnia na parkiecie sławieńskiej hali widowisko-sportowej doszło do niezwykle interesującego spotkania pomiędzy Pogonią Balticą Szczecin (zeszłorocznym wicemistrzem Polski), a Vistalem Gdynia (aktualnym liderem PGNIG Superligi Kobiet oraz ubiegłorocznym zdobywcą PGNIG Pucharu Polski). Pomimo, że to był mecz pokazowy zespoły podeszły do niego poważnie. Pierwszą bramkę zdobyły szczecinianki za sprawą skutecznego rzutu Patrycji Nogi. Odpowiedziała Monika Kobylińska skutecznie egzekwując rzut karny. Od tego momentu przez kilka minut zespoły grały bramka za bramkę. Większa przewaga jednego z zespołów, a dokładniej Vistalu Gdynia, zarysowała się po niespełna kwadransie gry.

W 13.minucie po bramce brazylijskiej rozgrywającej Patrici Matieli na tablicy świetlnej widniał wynik 4:7, a pięć minut później było już 4:9 (dwie bramki z rzędu rzuciła reprezentantka Polski oraz zeszłoroczna królowa strzelczyń Superligi Monika Kobylińska). Gdy w 22. minucie gdynianki uzyskały swoją największą przewagę 5:11 wydawać się mogło, że zespół z Trójmiasta utrzyma kilku bramkowe prowadzenie do końca spotkania. Nic bardziej mylnego. Po kilku zmianach podopieczne trenera Adriana Struzika zaczęły odrabiać straty. W ostatnich ośmiu minutach pierwszej połowy rzuciły pięć bramek tracąc przy tym tylko jedną (trzy razy na listę strzelczyń wpisywała się Katarzyna Jedziniak oraz dwa Aleksandra Zimny). Dzięki temu Pogoń Baltica przegrywała do przerwy 10:12.

Po zmianie stron szczecinianki szybko doprowadziły do remisu. Bramka Karoliny Kochaniak oraz kolejne trafienie Zimny pozwoliło odrobić w pełni straty i wyrównać wynik meczu (12:12 w 33.minucie). Od tego momentu ponownie zespoły grały bramka za bramkę, jednak ani raz na prowadzeniu nie była Pogoń. Zawodniczki Vistalu kilkukrotnie próbowały odskoczyć rywalkom i ta sztuka udała im się na dziewięć minut przed końcem spotkania. Do siatki rywalek dwukrotnie trafiła w krótkim odstępie czasu kolejna reprezentantka Polski Joanna Kozłowska i było 17:21. Przez następne osiem minut trafiły jedynie zawodniczki ze stolicy województwa zachodniopomorskiego. Bramki Agaty Cebuli, oraz Brazylijek Brocardo Buratto i Moniky Novais Bancilon pozwoliły ponownie zbliżyć się Pogoni do Vistalu na jedno trafienia 20:21 (59. minuta). Wówczas sędziowie podyktowali rzut karny dla zespołu z Trójmiasta. Z siedmiu metrów rzucała Monika Kobylińska, jednak jej rzut obroniła bramkarka rywalek. Piłkarki Vistalu miały również kolejną szansę na odskoczenia na dwie bramki przewagi. Efektowną wrzutkę próbowała zamienić na bramkę Magdalena Stanulewicz, jednak ponownie górą była Adrianna Płaczek i to zawodniczki trenera Adriana Struzika miały w rękach decydującą piłkę. Po dobrze rozegranej akcji w dogodnej sytuacji znalazła się brazylijska obrotowa Ligia Costa Maia Da Silva, jednak jej rzut zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Małgorzatę Gapską i to ostatecznie piłkarki z Gdyni okazały się lepsze o jedno trafienie.

Wartym podkreślenia jest fakt, że na trybunach sławieńskiej hali zjawił się komplet publiczności. Sławieńscy sympatycy piłki ręcznej mieli okazję podziwiać grę sześciu reprezentantek Polski, które grały w grudniowych mistrzostwach Europy w Szwecji. Oprócz naszych kadrowiczek na parkiecie hali SP3 grały również reprezentantki Brazylii i Białorusi.

foto1

Dużą radość z obecności dwóch zespołów żeńskiej Superligi miały również dzieci trenujące na co dzień w naszym klubie, które najpierw wyprowadzały zawodniczki do przedmeczowej prezentacji, a po meczu zbierały dużą ilość autografów. UKS Lider Sławno był pomysłodawcą tego wydarzenia oraz jednym z organizatorów  więc tym bardziej cieszy nas fakt, że mecz dostarczył dużo emocji i był kapitalną promocja piłki ręcznej w naszym mieście.