Mini piłka ręczna w Sławnie

W sobotę 7. stycznia w hali SP3 w Sławnie pierwsze mecze piłki ręcznej zaliczyła najmłodsza grupa dzieci trenująca od kilku miesięcy w UKS Lider Sławno (roczniki 2007-2008). Były to mecze na mniejszym boisku. Mniejszych rozmiarów były również bramki, a piłka różniła się od tej tradycyjnej tym, że nie można ją kozłować. Tego typu zabiegi były celowe, bowiem na tym etapie szkolenia chodzi przede wszystkim o umiejętność poruszania się dzieci po boisku głównie bez piłki w ręku oraz doskonalenie podstaw szczypiorniaka takich jak chwyt piłki czy rzuty do bramki oraz umiejętności podjęcia prawidłowej decyzji w trakcie gry. Zespoły liczyły trzy osoby na boisku plus bramkarz. W związku z tym, że było to spotkanie w gronie klubowym dzieci zostały podzielone przez trenerów i przez

cały turniej występowały w takich samych składach. Mimo, że najmniej istotnym w tej imprezie był wynik, to i tak emocji było co nie miara. Wszystkiemu przyglądało się liczne grono rodziców siedzących na trybunach hali.

1

Część rodziców postanowiła aktywnie uczestniczyć w sobotnim spotkaniu i rozegrała mecz pomiędzy sobą. Podobnie jak w meczach najmłodszych i tutaj nie brakowało dużego poświęcenia. Liczne bramki, składne akcje oraz udane interwencje bramkarzy pokazały, że nawet osobom nie mającym nigdy okazji trenowania szczypiorniaka gra w tę dyscyplinę sportu sprawia dużą radość.

Po przerwie na mecz rodziców i mały słodki poczęstunek na boisko wróciły dzieci. Rozegrały kilka spotkań i po trzech godzinach od rozpoczęcia sobotniego turnieju dobiegł on końca.

Dziękujemy zarówno dzieciom, które zjawiły się tego dnia w hali SP3 jak i rodzicom za obecność i zaangażowanie przy organizacji spotkania z mini piłką ręczną.

11

Autor zdjęć: Andrzej Lauren / Obserwator Lokalny

Możliwość komentowania jest wyłączona.