Kontrolne granie z Koszalinem

W niedzielę 29. stycznia gościliśmy w Sławnie koszalińskie zespoły SP7 oraz KUDiM, które reprezentowały dzieci urodzone w 2006 oraz 2007 roku. SP7 to zespół żeński w skład, którego wchodzą dziewczynki uczące się w klasie o profilu piłki ręcznej prowadzone przez trenera Dariusza Dworaczyka, byłego trenera młodzieżowych reprezentacji Polski oraz zespołów Superligi, m.in. Kolporter Kielce oraz AZS Politechnika Koszalińska (dzisiejsza Energa AZS Koszalin). KUDiM to dzieci trenujące w akademii szczypiorniaka przy Koszalińskim Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży, a ich trenerkami są wieloletnie reprezentantki kraju oraz ikony koszalińskiego zespołu występującego w Superlidze: Joanna Dworaczyk i Iwona Cywińska (wcześniej znana pod nazwiskiem Szafulska).

Podopiecznymi trenerek były dwa zespoły, jeden żeński oraz jeden męski, więc łącznie z dwiema z drużynami UKS Lider Sławno (również jeden zespół dziewczynek oraz jeden chłopców) dało to łącznie pięciozespołową obsadę wspólnego niedzielnego campu. Nie był to oficjalny turniej, a na tablicy świetlnej w sławieńskiej hali włączony był jedynie czas. W dalszym ciągu uważamy bowiem, że na tym etapie rozwoju na którym znajdują się trenujące w naszym klubie dzieci najważniejsza jest duża liczba minut spędzonych na parkiecie w warunkach meczowych, a nacisk kładziemy na każdą kolejną akcję zarówno w obronie jak i w ataku, a nie na finalny sukces zespołów.

 

DSC06457

Warty podkreślenia jest fakt, że zarówno zespół dziewcząt jak i chłopców zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Spora liczba zdobytych bramek, wiele pozytywnych akcji w obronie, skutecznych interwencji bramkarzy oraz fakt, że na parkiecie zaprezentowały się wszystkie dzieci obecne w niedzielę w hali SP3 pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Tym co nas najbardziej cieszy to kolejne minuty spędzone na parkiecie przez dzieci, a było ich w niedziele naprawdę sporo, bowiem mecze rozgrywane były bez przerwy od godziny 12 do 16, a tylko w jednym ze spotkań nie grały dzieci ze Sławna.

DSC06381

Serdeczne podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy pomagali przy organizacji kawiarni z której wszyscy mogli korzystać, a także tym, którzy zjawili się na trybunach i dzielnie wspierali swoje pociechy.

Dziękujemy również trenerom z Koszalina za przyjęcie zaproszenia i pierwszą, a zapewne nie ostatnią wizytę w naszym mieście.

Fotografie oraz wideo z niedzielnych spotkań autorstwa Pana Tomasz Turczyna / slawno.naszemiasto.pl (kliknij)

Fotorelacja autorstwa Pana Andrzeja Laurena / Obserwator Lokalny, dostępna na łamach naszego klubowego fanpage’a (kliknij)

Możliwość komentowania jest wyłączona.