Superligowa niespodzianka

Podczas dzisiejszych treningów dziewcząt i chłopców (rocznik 2006) na dzieci czekała niespodzianka. Były nią dwie niezwykle ważne postacie drużyny Energa AZS Koszalin, która na co dzień występuje w PGNIG Superlidze. Pani trener Anita Unijat oraz niezwykle doświadczona bramkarka, która przez wiele lat grała w reprezentacji Polski – Beata Kowalczyk, poprowadziły dzisiejsze zajęcia z młodymi adeptami szczypiorniaka trenującymi w UKS Lider Sławno. Dla dzieci była to możliwość treningu pod okiem fachowców z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, a dla naszych sympatycznych gości pewnego rodzaju odskocznia od codziennych profesjonalnych treningów.

Anita Unijat rozpoczęła pracę w koszalińskim zespole w połowie 2015 roku. Początkowo była drugim trenerem przy boku trenera Edwarda Jankowskiego, jednak bardzo szybko role w sztabie szkoleniowym odmieniły się i to trener Jankowski został asystentem Anity Unijat. Wcześniej Pani trener pracowała w Słupi Słupsk, gdzie prowadziła pierwszoligowy zespół oraz odnosiła liczne sukcesy ze słupską młodzieżą. Co ciekawe wczoraj przedłużyła o dwa lata kontakt z zespołem z Koszalina i nadal będzie odpowiedzialna za grę tego zespołu w PGNIG Superlidze. A ta wygląda w ostatnich tygodniach bardzo dobrze. Koszalinianki dzięki serii kolejnych zwycięstw z rywalkami wyżej notowanymi w ligowej tabeli (kolejno w pokonanym polu zostawiały: Pogoń Balticę Szczecin, Vistal Gdynia, SPR Lublin) zapewniły sobie awans do czołowej „szóstki” ligi, co daje im możliwość walki wśród najlepszych o miejsca w strefie medalowej. Jako zawodniczka zasłynęła przede wszystkim dzięki bardzo dobrej grze w zespołach z Piotrkowa Trybunalskiego i Jeleniej Góry, w których to zdobywała bardzo dużo bramek przyczyniając się do sukcesów obydwu drużyn.

Zarówno w Jeleniej Górze jak i Piotrkowie Trybunalskim występowała również Beata Kowalczyk. Oprócz tych dwóch klubów broniła również barw Vistalu Gdynia, który w połowie 2014 roku zamieniła na zespół z Koszalina, którego jest kapitanem. Oprócz wielu ligowych sukcesów zawodniczka rodem z Nowego Sącza ma swoim koncie bardzo długi staż między słupkami bramki reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi występowała już jako juniorkach, następnie grała w młodzieżówce, by na kilkanaście lat zadomowić się w seniorskiej reprezentacji Polski.

Dziękujemy serdecznie naszym dzisiejszym gościom za przyjęcie zaproszenia i obecność na dzisiejszych treningach. Dla młodych szczypiornistek i szczypiornistów było to nie lada przeżycie, które mamy nadzieję zachęci ich do jeszcze cięższych treningów.

1a (2)

DSC07519

DSC07533

Autor zdjęć: Andrzej Lauren / Obserwator Lokalny

Więcej zdjęć można znaleźć na naszym klubowym Fanpage’u (KLIKNIJ)

Możliwość komentowania jest wyłączona.