Pół roku LIDER-a

20. marca minęło pół roku od pierwszych, pokazowych zajęć, które oficjalnie rozpoczęły działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Sławno. Sześć miesięcy działalności klubu minęło pod znakiem ciężkiej pracy dzieci oraz sztabu szkoleniowego na treningach. Młodzi adepci szczypiorniaka coraz pewniej czują się z piłką w ręku i każdego tygodnia poznają nowe elementy tej dynamicznej dyscypliny sportu, którą postanowili uprawiać i do której mamy nadzieje czują coraz większą sympatię. Starsza grupa, a więc dzieci urodzone w 2006 roku oraz niektóre dzieci o rok młodsze mają za sobą kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście meczów. Młodsi z kolei (roczniki 2007-2008) grali podczas turnieju w klubowym gronie i w dalszym ciągu skupiają się na fundamentach szczypiorniaka by jak najlepiej przygotować się do pierwszych oficjalnych zawodów.

Dzieci trenujące w UKS Lider w przeciągu półrocza poznały piłkę ręczną z kilku perspektyw. Cześć dzieci była w październiku na meczu Superligi w Koszalinie. Praktycznie wszyscy nasi podopieczni obejrzeli mecz pokazowy pomiędzy zespołami Pogoni Baltici Szczecin oraz Vistalu Gdynia, który rozegrany został w Sławnie w okresie świąteczno-noworocznym (byliśmy pomysłodawcą tego meczu oraz jednym z jego organizatorów). Starsza grupa wzięła udział w turnieju Architekci Handball’a w Koszalinie (dziewczynki i chłopcy), turnieju Trenuj, Graj, Zwyciężaj w Słupsku (dziewczynki) oraz trzech turniejach organizowanych przez nasz klub w hali SP3. Dodatkowo zarówno zespoły dziewcząt jak i chłopców rozegrały sparingi ze starszymi od siebie dziećmi z Postomina, a chłopcy gościli również rówieśników z koszalińskiej „osiemnastki”. W ostatni piątek na dzieci czekała niespodzianka w postaci specjalnego treningu, który poprowadziła Pani trener zespołu Energa AZS Koszalin – Anita Unijat oraz kapitan koszalińskiej drużyny – Beata Kowalczyk, była wieloletnia reprezentantka kraju oraz jedna z najlepszych bramkarek w PGNIG Superlidze Kobiet.

Pierwsze półrocze działalności klubu uznajemy w pełni za udane. Budująca jest frekwencja na zajęciach oraz fakt, że pojawiają się nowe dzieci, które chcą uprawiać piłkę ręczną. Powodem do zadowolenia jest również postawa naszych podopiecznych podczas rywalizacji meczowej, gdzie radzą sobie bardzo dobrze nawet w rywalizacji z zespołami, których zawodnicy uczęszczają do klas o profilu piłki ręcznej.

Godnym uwagi jest fakt, że aktywnie w życiu klubu uczestniczą rodzice dzieci za co serdecznie dziękujemy.

Plan na następne półrocze to dalszy rozwój naszych podopiecznych, kolejne mecze w ramach współzawodnictwa sportowego, popularyzacja piłki ręcznej w Sławnie i najbliższej okolicy oraz zwiększona liczba dzieci trenujących szczypiorniaka.

dsc00244-kopiaMłodsza grupa trenująca w UKS Lider (rocznik 2007-2008).

razem rocznik 2006Zespół dziewcząt oraz chłopców (rocznik 2006).

4Rozgrzewka chłopców (rocznik 2006).

2Przerwa w meczu dziewcząt (rocznik 2006).

3Dzieci z UKS Lider podczas prezentacji przed meczem pokazowym zespołów PGNIG Superligi w Sławnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.