Święto piłki ręcznej w Koszalinie

W czwartek 15.06 dzieci trenujące w UKS Lider Sławno kibicowały reprezentacji Polski w meczu eliminacyjnym do tegorocznych mistrzostw świata piłkarek ręcznych. Przeciwniczkami biało-czerwonych były Rosjanki – aktualne mistrzynie olimpijskie. Pomimo przegranej 28:32 (14:15) Polki pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Ósmym zawodnikiem zespołu trenera Leszka Krowickiego byli kibice, którzy zjawili się w koszalińskiej hali w liczbie 3 tysięcy. Współtwórcami kapitalnej atmosfery na trybunach były dzieci z naszego klubu dla których była to kolejna okazja do obejrzenia na żywo szczypiorniaka na najwyższym poziomie.

Podczas całej wyprawy do Koszalina towarzyszył nam Pan Andrzej Lauren z Obserwatora Lokalnego. Składamy mu serdecznie podziękowania za obecność z nami tego dnia, a przede wszystkim za rewelacyjną fotorelację z wyjazdu, którą można znaleźć TUTAJ (kliknij).

1

Wartym podkreślenia jest fakt, że biało-czerwonych barw w starciu z mistrzyniami olimpijskimi broniło pięć zawodniczek Vistalu Gdynia, które gościliśmy w grudniu na meczu pokazowym w Sławnie. Wśród wybranek trenera Krowickiego znalazła się bramkarka Weronika Kordowiecka, rozgrywające Monika Kobylińska oraz Joanna Kozłowska, obrotowa Joanna Szarawaga i skrzydłowa Katarzyna Janiszewska.

4

Pełen skład Polek oraz Rosjanek prezentował się następująco:

Polska – Rosja 28:32 (14:15)

Polska: Gawlik, Kordowiecka – Achruk 7, Gęga 5, Kobylińska 4, Lisewska 4, Roszak 2, Drabik 2, Nosek 1, Grzyb 1, Janiszewska 1, Nocuń 1, Kozłowska, Balsam, Szarawaga, Michałów.

Rosja: Kalinina, Sedojkina – Sen 5, Samokina 5, Dmitriewa 4, Sudagowa 4, Wedechina 4, Skorobogaczenko 3, Małaszenko 3, Postnowa 2, Petrowa 1, Żiliniskayte 1, Kożohar, Lewsza, Makłaszkowa, Makiejewa.

3

Możliwość komentowania jest wyłączona.