Auto Diug Liga Piłkarek Ręcznych na półmetku sezonu

Zofia Chwojnicka

Młode szczypiornistki UKS Lider Sławno rozegrały w niedzielę ostatnie spotkanie pierwszej rundy Auto Diug Ligi. Za rywalki miały niepokonane do tej pory i zdecydowanie najlepsze z całej stawki piłkarki uczęszczające do 6 klasy w słupskiej „trójce”. Należy wspomnieć, że dziewczęta z tej szkoły reprezentują MKS Słupię w lidze wojewódzkiej dzieci, gdzie na wiosnę będą rywalizowały o miejsca  5-10 ,przegrywając jesienią walkę o udział w finale (miejsca 1-4) z zespołami Vistalu Gdynia oraz Szczypiorniaka Gdańsk. Dużo większe doświadczenie oraz lepsze warunki fizyczne widoczne były podczas dzisiejszej konfrontacji. Po 6. minutach tablica wyświetlała wynik 1:2 dla miejscowych i do tego momentu potrafiliśmy postawić się przeciwniczkom. Później to już one nadawały ton rywalizacji. Do przerwy prowadziły 1:9, by ostatecznie zwyciężyć 2:16.

Jest to pierwsza porażka naszego zespołu w słupskiej lidze licząc rezultaty po 30 minutach gry. Wcześniej odnieśliśmy dwa zwycięstwa oraz dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość rywalek po serii rzutów karnych, bowiem w meczach notowaliśmy remisy. Na półmetku sezonu dzięki temu plasujemy się na 3 miejscu za zdecydowanym liderem SP3 klasa 6 oraz SP4 klasa 6. Za swoimi plecami mamy o rok starszy zespół z SP10 oraz nasze rówieśniczki z tej samej szkoły i SP3. Gdybyśmy lepiej wykonywali rzuty karne w tej rundzie moglibyśmy być wiceliderem tabeli. Nasze miejsce należy jednak odbierać jako spory pozytyw. Jesteśmy najmłodszym zespołem w całej stawce mając sporą grupę dziewcząt z rocznika 2007. Dla nas ważniejsze niż punkty liczone w tabeli jest zbierane doświadczenie w rywalizacji głównie ze starszymi od siebie.

Wysoka porażka na zakończenie pierwszej rundy z SP3 wierzymy, że zaowocuje w drugiej. Dziewczęta przystąpiły do spotkania znacznie osłabione, jednak w sporcie takie sytuacje się zdarzają. Wyciągnięte wnioski będą motywacją do pracy w kolejnych miesiącach, a rewanżowe spotkanie z niedzielnym rywalem rozegrane zostanie w maju na zakończenie Auto Diug Ligi i jesteśmy pełni nadziei na znaczną poprawę wyniku. Dziewczęta podczas pierwszych trzech ligowych turniejów zgromadziły 8 punktów. Do wicelidera mamy trzy punkty straty, a nad kolejnym zespołem dwa przewagi. Druga runda zapowiada się ciekawie , jednak zanim ona zostanie wznowiona (marzec) musimy solidnie przepracować dwa pierwsze miesiące nowego roku.