Koszaliński debiut zespołu chłopców

Młodzi zawodnicy UKS Lider Sławno (rocznik 2007/2008) rozegrali w niedzielę swoje pierwsze zawody. Uczestniczyli tego dnia w turnieju o nazwie „Architekci handball’a”, który odbył się w Koszalinie. Formuła tych rozgrywek bardzo sprzyja stawianiu pierwszych kroków w szczypiorniaku, a to wszystko przez uproszczony system gry. Zamiast rywalizacji na całym boisku gra się w poprzek, na mniejsze bramki, równolegle na trzech boiskach. Na placu gry znajduje się trzech zawodników, a czwarty strzeże dostępu do bramki. Cała drużyna nie może liczyć więcej niż siedem osób. W związku z powyższym barw naszego klubu reprezentowały dwie siedmioosobowe drużyny.

Za rywali mieli rówieśników z KUDiM Koszalin (gospodarz), OSPR 23 Koszalin, SP 18 Koszalin oraz zespół z Drawna. Razem wystąpiło 9 siedmioosobowych drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym. Dzięki temu wszystkie zespoły rozegrały dużą ilość spotkań i o to przede wszystkim w dzisiejszej imprezie chodziło. Nie prowadzono klasyfikacji końcowej oraz nie zapisywano wyników meczów. Chodziło o sprawdzian w rywalizacji meczowej, która jest zdecydowanie cenniejsza niż nawet najlepszy trening. Młodzi sławianie mają debiut za sobą i poznali smak gry. Jednocześnie wiedzą na czym powinni się skupić podczas regularnych treningów żeby podczas kolejnych spotkań zrobić krok do przodu w swojej nauce gry w piłkę ręczną.

W barwach UKS Lider Sławno podczas turnieju w Koszalinie wystąpili: Jan Falkowski, Antoni Mikoński, Hubert Kuśmierek, Jan Kaganiuk, Oliwier Polski, Aleksander Wojciechowski, Wiktor Stępień, Błażej Zieliński, Oskar Mellem, Mikołaj Cichawa, Miłosz Dudko, Dorian Kaczyński, Jakub Żyro. Trener – Paweł Michalik.

Możliwość komentowania jest wyłączona.