Zmienne szczęście piłkarek UKS Lider

Ze zmiennym szczęściem grały młode szczypiornistki UKS Lider Sławno w czwartym turnieju Auto Diug Ligi Piłkarek Ręcznych, który rozegrany został w sobotę 17. marca w Słupsku. W pierwszym meczu sławianki podejmowały uczennice piątej klasy słupskiej „dziesiątki”. W drugim za rywalki miały również reprezentantki piątej klasy, tym razem ze słupskiej „trójki”. Oba mecze były rozgrywane w ramach rundy rewanżowej rozgrywek.

Pierwsze spotkanie od samego początku nie układało się po myśli podopiecznych Szymona Biegajskiego. Pierwsze dziesięć minut zadecydowało o końcowym rozstrzygnięciu. W tym czasie słupszczanki trafiały do naszej bramki siedmiokrotnie, nie dając się pokonać w tym czasie ani razu. Bardzo zły początek odbił piętno na zespole. Duża ilość strat, błędów technicznych oraz nieporozumień nie pozwalały niwelować starty. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 3:9. W drugiej w dalszym ciągu to zawodniczki SP 10 nadawały ton rywalizacji zwyciężając nas ostatecznie 5:16.

W drugim meczu rywalizowaliśmy z dziewczętami z SP3. Mecz ten to istna huśtawka nastrojów. Zaczęliśmy od prowadzenia 1:0, by po chwili przegrywać 1:2. Po niecelnym rzucie karnym rywalek wykonywanym w 9. minucie spotkania do końca pierwszej połowy trafiały do bramki jedynie zawodniczki naszego klubu. Dawało to nam na półmetku meczu dwubramkowe prowadzenia 4:2. Po przerwie miejscowe szybko doprowadziły do remisu 5:5 (19. minuta meczu). Cztery minuty później prowadziliśmy 8:6 i wydało się, że odskoczymy rywalkom na więcej trafień. Nic bardziej mylnego. Słupszczanki ponownie doprowadziły do remisu w 26. minucie, a chwilę później wyszły na prowadzenie 9:8. Do końca meczu pozostały wówczas dwie minuty. Na całe szczęście w tym fragmencie gry młode sławianki dwukrotnie znalazły sposób na bramkarkę rywalek, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Zwycięstwo minimalne, bowiem jednobramkowe (10:9), jednak ostatecznie poprawiło dziewczynom choć trochę humory po wcześniejszej porażce.

Dla zespołu sobotnie mecze były bardzo cennym doświadczeniem, bowiem w obu meczach wystąpiliśmy bez pięciu dziewcząt, a dwie kolejne zagrały w bardzo krótkim wymiarze czasowym tylko w meczu numer dwa ze względu na chorobę i kontuzję. Dodatkowo po pierwszym meczu kolejna zawodniczka naszego klubu nabawiła się urazu z którym wystąpiła w drugim spotkaniu. Splot nieszczęśliwych wydarzeń, który dotknął zespół dziewcząt wydaje się wyjątkowo pechowy, jednak takie sytuacje w sporcie się zdarzają. Należy wierzyć, że przez długi czas tego typu sytuacja się nie powtórzy. Kolejny, piąty już turniej, a jednocześnie przedostatni w całym cyklu, zostanie rozegrany 22. kwietnia w Sławnie. Mamy głęboką nadzieję, że przystąpimy do niego w dużo liczniejszej kadrze, a zawodniczki, które pauzowały w sobotnich meczach wrócą lada moment do treningów.

 

Tabela po IV turnieju Auto DIUG Ligi piłkarek ręcznych:

1. SP3 klasa 6 – 2005 – 6 meczów, 18 punktów
2. SP4 klasa 6 – 2005 – 6 meczów, 14 punktów
3. UKS Lider Sławno – 2006/07 – 7 meczów, 11 punktów
4. SP10 klasa 5 -2006 – 6 meczów, 8 punktów
5. SP10 klasa 6 – 2005 – 6 meczów, 6 punktów
6. SP3 klasa 5 – 2006 – 7 meczów, 0 punktów

Możliwość komentowania jest wyłączona.