Rozgrywki Auto DIUG Ligi zakończone

W niedzielę 13. maja młode szczypiornistki UKS Lider rozegrały ostatnie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach słupskiej Auto DIUG Ligi Piłkarek Ręcznych. Po dwóch niepowodzeniach w piątym turnieju ligi, który przed miesiącem został rozegrany w Sławnie wiadome było, że naszym podopiecznym bardzo ciężko będzie zakończyć rozgrywki na podium, na którym spędziły ponad połowę sezonu. A wszystko przez fakt, że w ostatniej kolejce podejmowaliśmy niekwestowanego lidera rozgrywek, uczennice słupskiej „trójki”, które przez cały sezon we wszystkich rozegranych meczach okazywały się lepsze od rywalek o kilkanaście bramek.

Początek niedzielnego spotkania należał do młodszych o rok i dwa lata piłkarek ręcznych ze Sławna. Bardzo dobra gra w obronie zaskoczyła miejscowe, które miały problem z oddaniem celnego rzutu do naszej bramki. Słupszczanki to jednak dużo bardziej doświadczony i ograny zespół, występujący często przeciwko rywalkom urodzonym w 2004 roku, co bez wątpienia wpłynęło na ich zdecydowaną poprawę gry. Każdy błąd szczypiornistek UKS Lider był skrzętnie wykorzystany przez rywalki, które zaczęły zdobywać łatwe bramki z kontrataku. Nam z kolei brakowało zimnej krwi w wykończaniu sytuacji bramkowych, których mieliśmy naprawdę sporo. Do przerwy przegraliśmy 3:9 by ostatecznie uznać wyższość rywalek w stosunku 5:20.

Tego typu mecze jak ten z SP3 Słupsk zaowocują w niedalekiej przyszłości. Dzisiaj ciężko nawiązać nam równorzędną rywalizację ze starszymi rywalkami posiadającymi dużo lepsze warunki fizyczne, trenującymi dłużej i częściej niż nasze dziewczęta. Każda minuta w rywalizacji z takimi zespołami uzupełnia jednak nasz bagaż doświadczeń, którego zawartość będziemy sprawdzać w meczach przeciwko rówieśniczkom w przyszłym sezonie.

Podobnie jak ostatni mecz należy ocenić cały udział naszej drużyny w Auto DIUG Lidze w sezonie 2017/2018. Byliśmy w niej najmłodszym zespołem, debiutującym w rozgrywkach. Pierwszą rundę mieliśmy nad wyraz dobrą przegrywając tylko jeden mecz ze wspominaną „trójką” rocznik 2005, dwa remisując oraz dwa zwyciężając. Druga runda była z goła odmienna bowiem raz zainkasowaliśmy pełną pulę, raz przegraliśmy jednym trafieniem i trzykrotnie musieliśmy uznać wyższość rywalek, niestety w większości z tych meczów grając w osłabionym składzie. Nie wynik, jednak w tym wszystkim jest najważniejszy, a ogrywanie dziewcząt w jak największej liczbie spotkań i z jak największą liczbą przeciwników. W przyszłym roku to nasz zespół będzie „górnym” rocznikiem w rywalizacji słupskiej Auto DIUG Ligi i wówczas będziemy mogli obiektywnie ocenić owoce naszej tegorocznej pracy. Sezon ten zapowiada się tym ciekawiej, że udziałem w rozgrywkach oprócz słupskich zespołów i  nas zainteresowane są drużyny z Nowej Karczmy k. Kościerzyny oraz szczypiornistki z Ustki.

Serdecznie podziękowania składamy na ręce wszystkich rodziców, którzy pomagali nam w kwestii organizacyjnej przez cały sezon udziału w Lidze a także wspierali gorącym dopingiem. Dziękujemy również działaczom MKS Słupi Słupsk, na czele z Prezesem Panem Robertem Firkowskim za zaproszenie do rozgrywek, a także Dyrektorowi OSIR Sławno Panu Krzysztofowi Kowalczykowi za możliwość organizacji dwóch turniejów ligowych w naszym mieście.

Końcowa klasyfikacja Auto DIUG Ligi Piłkarek Ręcznych 2017/2018:

1. SP 3 Słupsk rocznik 2005 – 10 meczów – 30 punktów

2. SP 4 Słupsk rocznik 2005 – 10 – 20

3. SP10 Słupsk rocznik 2005 – 10 – 15

4. SP10 Słupsk rocznik 2006 – 10 – 14

5. UKS Lider Sławno rocznik 2006/07 – 10 – 11

6. SP3 Słupsk rocznik 2006 – 10 – 0

Możliwość komentowania jest wyłączona.