190 minut doświadczenia

Zespół chłopców rocznik 2006 wspierani przez kilku młodszych kolegów z roczników 2007 oraz 2008 rozegrali w ostatnich dniach dwa mecze sparingowe z zespołami z Koszalina. W piątek 25. maja gościliśmy w hali sławieńskiej „trójki” rówieśników z koszalińskiej Szkoły Podstawowej nr 18. Z kolei w poniedziałek 28. maja udaliśmy się na mecz kontrolny do Koszalina przeciwko zawodnikom reprezentującym Energę Politechnikę. Pierwsza potyczka naszych podopiecznych rozgrywana była w systemie czterech kwart po 20 minut. Druga była dłuższa bowiem zespoły zagrały 5×20 minut plus na koniec dodatkową 10 minutową grę.

Górny rząd (od lewej): Piotr Kotecki, Adrian Kumaniecki, Aleksander Wojciechowski, Wiktor Sobczak, Jan Kowalczyk, Karol Stępień, Aleksander Dybiec, Bartosz Znojek, Szymon Jabłoński. Dolny rząd (od lewej): Igor Mikitiuk, Wiktor Stępień, Sebastian Kielar, Olaf Demidok, Bartosz Unijat, Jan Falkowski.

Ilość minut spędzonych na parkiecie oraz zmienność rywali w krótkim czasie, to największe plusy sławieńsko-koszalińskich pojedynków. Miały one wymiar stricte szkoleniowy, a głównym celem było przygotowanie zespołu do najbliższych zawodów. Chłopcy już w najbliższym tygodniu (8-10.06) zagrają bowiem w swoim pierwszym ogólnopolskim turnieju w Mielnie, gdzie będą rywalizowali z wieloma zespołami z całej Polski, m.in. Szczecina, Krakowa, Obornik Wielkopolskich, Bydgoszczy, Koszalina. Już dzisiaj życzymy im powodzenia i trzymamy za nich bardzo mocno kciuki!

Możliwość komentowania jest wyłączona.