Mieleński debiut Lider-a

W dniach 8-10 czerwca młodzi szczypiorniści UKS Lider Sławno zadebiutowali w ogólnopolskim turnieju organizowanym w nadmorskim kurorcie. Los przydzielił podopiecznych trenera Szymon Biegajskiego do grupy A w której zmierzyli się z występującą w roli gospodarza imprezy – SP 18 z Koszalina, szczecińską „szesnastką”, Spartą Oborniki, Spartakusem Zielona Góra oraz Krakusem Kraków.

Młodzi sławianie zaczęli udział w turnieju od porażki (6:12) z „osiemnastką”, późniejszym triumfatorem całego turnieju. W drugim meczu powetowali sobie wcześniejsze niepowodzenie i zwyciężyli zespół z wielkopolskich Obornik (7:5). Trzeci mecz mógł decydować o wyjściu do półfinału i tak też się stało. Naprzeciwko stanął zespół ze stolicy województwa zachodniopomorskiego i okazał się lepszy (5:8), by ostatecznie w turnieju stanąć na najniższym stopniu podium. W ostatnim meczu grupowym młodzi sławienie zwyciężyli po raz drugi, tym razem ze Spartakusem Zielona Góra (9:4) i wyszli z grupy z 3. miejsca (mecz z o rok starszym Krakusem rozgrywany był poza klasyfikacją). Dzięki temu w fazie pucharowej za przeciwników mieli bardzo dobrych znajomych z AZS Politechniki Koszalińskiej. Niestety pomimo heroicznej walki zabrakło odrobiny szczęścia w tej rywalizacji. UKS Lider przegrał (7:8) i w ostatnim dniu turnieju rozegrał ponownie mecz ze Spartą Oborniki, którego stawką było 7. miejsce w końcowej klasyfikacji. Tym razem, to chłopcy spod poznańskiej miejscowości zwyciężyli i wzięli rewanż za wcześniejsze niepowodzenie (4:8).

Końcowa klasyfikacja turnieju prezentowała się następująco:

1. SP 18 Koszalin I

2. SP 55 Szczecin

3. SP 16 Szczecin

4. Hutnik Kraków

5. UKS Iskra Bydgoszcz

6. KU AZS Politechnika Koszalin

7. Sparta Oborniki Wielkopolskie

8. UKS LIDER SŁAWNO

9. Spartakus Zielona Góra

10. SP 18 Koszalin II

11. SP 101 Kraków

12. Krakus Kraków

Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrany został Karol Stępień.

Oprócz rywalizacji w meczach turniejowych chłopcy spędzili jednego wieczora trzy godziny na piasku mieleńskiej plaży, na której stawiali swoje pierwsze kroki w letniej odmianie szczypiorniaka rozgrywając mecze sparingowe z kolegami z Obornik Wielkopolskich.

Trener Szymon Biegajski podsumował mieleńską imprezę następująco – Udział w tego typu zawodach był dla nas niebywałym doświadczeniem. Dla SP18 z Koszalina był to siódmy tego typu turniej, dla Hutnika Krakowa i Iskry Bydgoszczy czwarty, dla nas z kolei pierwszy. Jestem zadowolony z postawy chłopców, bowiem w każdym nawet przegranym meczu pokazywali charakter i dzielnie walczyli. Mecz o siódme miejsce przegraliśmy czteroma trafieniami mając dziewięć słupków. Suchy wynik tego nie odda, ale w tym meczu od rywali wcale nie odbiegaliśmy, podobnie jak w grupowym spotkaniu z SP16 ze Szczecina i meczem pucharowym z AZS Politechniką. Często brakowało nam ogrania, co było sprawą naturalną mając na uwadze, że to był nasz debiut w tego typu zawodach. Osobiście cieszy mnie możliwość konfrontacji z rówieśnikami z dużych ośrodków piłki ręcznej. Obserwując grupę podczas całych zawodów należy docenić ich postęp w grze oraz radość jaką z tego wynosili. Czas będzie działał na naszą korzyść. Dziękujemy serdecznie firmie Opony Express Pana Rafała Kaźmierczyka oraz słupskiej Nauce Jazdy ABM Pana Mariana Unijta za ufundowanie nowych kompletów meczowych dla chłopców.

Górny rząd (od lewej): Szymon Jabłoński, Jan Kowalczyk, Aleksander Dybiec, Karol Stępień, Pior Kotecki, Michał Proboszcz. Dolny rząd (od lewej): Bartosz Unijat, Jan Falkowski, Wiktor Sobczak, Adrian Kumaniecki, Igor Mikitiuk, Bartosz Znojek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.