Liderki triumfują w Mielnie

Młode szczypiornistki UKS Lider Sławno bardzo udanie zakończyły sezon 2017/2018. W ostatnim występie wygrały turniej w Mielnie organizowany przez miejscowe UKS Opty, zwyciężając we wszystkich sześciu turniejowych spotkaniach.

Przeciwniczkami sławianek były zespoły: Sparty Oborniki Wielkopolskie, koszalińska „siódemka” i „siedemnastka”. Zespoły rozgrywały mecz i rewanż. Równolegle odbywał się również taki sam turniej dla starszych o rok dziewcząt w którym występowały zespoły z Mielna, Szczecina i Koszalina. Podopieczne trenera Szymona Biegajskiego rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad SP7 w rozmiarach 10:6. Następnie pokonały rówieśniczki z Wielkopolski 11:3, a na koniec pierwszego dnia zmagań spotkały się z koszalińską „siedemnastką”. Również i ten mecz zwyciężyły po bardzo dobrej grze w końcówce spotkania 11:8. Drugi dzień zmagań UKS Lider rozpoczął od rewanżu ze Spartą Oborniki. Tym razem zwycięstwo było jeszcze bardziej okazałe 12:1. W meczach z koszaliniankami padły odpowiednio wyniki 8:5 z SP7 oraz 6:4 z SP17 i zwycięstwo w mieleńskim turnieju stało się faktem.

Królową strzelczyń turnieju została sławianka Dagmara Bajtek, a najlepszymi zawodniczkami w zespole Sandra Izdebska oraz Agata Myślińska.

Od lewej: królowa strzelczyń turnieju rocznika 2005 (MKS Kusy Szczecin) oraz rocznika 2006 Dagmara Bajtek (UKS Lider Sławno).

Wyróżnione zawodniczki w swoich drużynach: trzecia od lewej – Agata Myślińska oraz czwarta Sandra Izdebska (UKS Lider Sławno).

Przed zmaganiami w hali odbył się również turniej piłki ręcznej plażowej w której UKS Lider zajął drugie miejsce przegrywając jedynie  z SP17 w tzw. shoot-outach (rzutach karnych). Dla dziewczyn był to debiut w letniej odmianie szczypiorniaka, która przypadła im do gustu.

Górny rząd (od lewej): Szymon Biegajski, Daria Bieżuńska, Hanna Zaborowska, Agata Myślińska, Aleksadra Kowalska, Dagmara Bajtek, Zofia Chwojnicka, Hanna Miranowicz. Dolny rząd (od lewej): Daria Leśniewska, Zuzanna Warać, Natalia Sulikowska, Julia Mariak, Lena Siemińska, Sandra Izdebska, Julia Żuchowska.

W tych rozgrywkach chodziło jednak przede wszystkim o dobrą zabawę, a rywalizacja w hali z kolei miała dać odpowiedź w jakim miejscu jest zespół względem kwietniowego ogólnopolskiego turnieju, który rozgrywany był w Szczecinie.

Trener Szymon Biegajski podsumował mieleńskie zawody następująco – Na końcowy sukces zapracował cały zespół i to nie tylko podczas turnieju, ale głównie podczas ostatnich dwóch miesięcy na treningach. Ciężka praca zaowocowała. Cieszy fakt, że grupa coraz bardziej się zżywa z sobą i tworzy zespół również poza boiskiem. Zwycięstwo w Mielnie, to miły akcent na zakończenie sezon i wierzę, że dobry prognostyk przed kolejnym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.