Liderki na podium Gniezno CUP

W dniach 14-16 września zespół dziewcząt reprezentujący barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Sławno brał udział w XII turnieju Gniezno CUP. Impreza rozgrywana w pierwszej stolicy Polski należy do najsilniej obsadzonych tego typu imprez w całym kraju. Do Wielkopolski zawitały 32 zespoły (z 7 województw) podzielone na dwie kategorie wiekowe (młodziczek i dzieci), po 16 w każdej. Łącznie dało to imponującą liczbę niespełna 500 uczestniczek, a mecze rozgrywane były w trzech halach.

Młode sławianki los skojarzył w grupie z miejscowym UKS Tuzinek Gniezno, Varsovią II Warszawa oraz Energą Politechniką Koszalin. Pierwszy mecz turnieju podopieczne Szymona Biegajskiego zagrały przeciwko gnieźniankom i jak się okazało było to niesamowicie emocjonujące spotkanie. Dziewczyny jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziów były bardzo zestresowane –powiedział trener dziewcząt. Chciały wypaść jak najlepiej, jednak dla nich sam udział w tak dużej imprezie był dużym wyzwaniem w sferze psychiki. Gdy do tego doszły inne czynniki, jak chociażby głośny doping miejscowych kibiców, wpłynęło to na ich dyspozycję na boisku. Przegraliśmy ten mecz jednym trafieniem (8:9), choć przy nieznacznie lepszej skuteczności powinniśmy go wygrać różnicą kilku bramek. Po meczu powiedziałem, jednak dziewczynom, że to dopiero początek i że nadal kwestia wyjścia z grupy leży w naszych rękach, nogach i głowach.

Następnego dnia szczypiornistki UKS Lider faktycznie rozprawiły się z zespołem Varsovii II Warszawa w rozmiarach 21:0, a w meczu o wyjście do ćwierćfinału pokonały zdecydowanie koszalinianki (13:4). W kolejnej rundzie na sławianki czekał zespół z podwarszawskiej Zielonki, który do tego momentu kroczył w turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa zwyciężając grupę B. Jak się okazało trafili na siebie dwaj godni rywale. Po bardzo emocjonującym meczu i zwycięskiej bramce z rzutu karnego wykonywanego po syrenie końcowej to piłkarki ręczne ze Sławna okazały się lepsze (10:9), meldując się tym samym w półfinale turnieju. A w nim naprzeciwko stanął zespół Bukovii Buk, aktualnie najlepszy zespół dziewcząt w kraju w roczniku 2006. Liderki walczyły, jednak zarówno zmęczenie wcześniejszymi trzema meczami w ciągu dnia, jak i fakt mniejszego ogrania na tego typu imprezach sprawił, że to drużyna z Wielkopolski okazała się lepsza o sześć trafień (7:13). Przed sławiankami pozostał ostatni mecz turnieju, o 3. miejsce i brązowe medale, a rywalkami ponownie był zespół Tuzinka Gniezno. Zawodniczki trenera Biegajskiego wzięły rewanż za pechową porażkę w grupie i tym razem wygrały (9:7), choć na kilka minut przed końcową syreną przegrywały (5:7). Tuż po zakończonym meczu wybuchła niesamowita radość wśród dziewcząt, bowiem  miejsce na najniższym stopniu podium na tak dużej imprezie należy uznać za bardzo duży sukces. W finale Bukovia pokonała ROKiS Radzymin (17:10).

Podczas ceremonii zakończenia turnieju szczypiornistki UKS Lider otrzymały medale oraz gratulacje od Prezesa PKOl Pana Andrzeja Kraśnickiego. Dodatkowo do siódemki turnieju jako najlepsza na pozycji prawego rozegrania została wybrana sławianka Zofia Chwojnicka, a najlepszą zawodniczką zespołu Zuzanna Warać. Na brawa zasługuje jednak cały zespół. Trener Szymon Biegajski podsumował turniej następująco – Dziewczyny z meczu na mecz rosły w siłę. Wielokrotnie pokazały, że mają charakter do tego sportu i nigdy nie odpuszczają. Jako trenera cieszy mnie fakt mocnej integracji grupy, bo w ciężkich sytuacjach to niesamowicie pomaga. Cieszymy się niezmiernie z osiągniętego rezultatu na który zapracował cały zespół, jednak wiemy dokładnie nad czym musimy pracować żeby być coraz lepszą drużyną. Gniezno CUP to miłe wspomnienia, czas na kolejne wyzwania.

Końcowa klasyfikacja:

1. UKS Bukovia Buk
2. KPR ROKIS Radzymin
3. UKS Lider Sławno
4. UKS Tuzinek Gniezno
5. Junak Włocławek
6. Bellator Ryjewo
7. Energa AZS Politechnika Koszalin SP 17
8. UKS Zielonka
9. MKS PR SP9 Gniezno
10. Energa AZS Politechnika Koszalin SP 7
11. Pantery Dopiewo
12. Olimpijczyk Budzyń
13. Polonia Kępno
14. Vambresia Worwo Wąbrzeźno
15. Varsovia ’06 Warszawa
16. Varsovia ’07 Warszawa

 

Górny rząd (od lewej): Daria Leśniewska, Magdalena Mironowicz, Daria Bieżuńska, Zofia Chwojnicka, Paulina Michalak, Aleksandra Kowalska, Natalia Sulikowska, Hanna Zaborowska, Julia Żuchowska, Agata Myślińska, Julia Mariak. Dolny rząd (od lewej): Lena Siemińska, Zuzanna Warać, Dagmara Bajtek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.