Debiut młodych Liderek i kolejna odsłona ADL

W niedzielę 25. listopada w hali przy ulicy Sempołowskiej wystąpiły dwa żeńskie zespoły reprezentujące UKS Lider Sławno. Swoje pierwsze zawody w życiu rozegrały dziewczęta urodzone w 2008 roku w ramach rozgrywek „Trenuj, Graj, Zwyciężaj”. Kilka godzin później dwa kolejne spotkania w Auto DIUG Lidze rozegrały ich starsze o rok i dwa lata koleżanki. Emocji było co nie miara zarówno w przypadku występu pierwszych jak i drugich.

Debiutantki za rywalki miały swoje rówieśniczki z Koszalina (zespół SP7) oraz Słupska (dwa zespoły SP3). Wyniki spotkań nie były rejestrowane, bo wychodzimy z założenia, że nie o końcowy wynik na tym etapie chodzi., lecz gołym okiem widać było, że młode Liderki nie czuły debiutanckiej tremy i radziły sobie bardzo dobrze. Co ciekawe mecze najmłodszych oglądała bardzo licznie zgromadzona publiczność na którą składali się rodzice i najbliżsi zarówno naszych dziewcząt jak i przyjezdnych. Liczba kibiców bez wątpienia przekroczyła 150 osób, co nas niezmiernie cieszy. W trakcie spotkań dzieci korzystały z prowadzonej przez rodziców kawiarenki, za co serdecznie dziękujemy.

Górny rząd (od lewej): Adam Bukowski, Sara Zalewska, Natalia Gliszczyńska, Hanna Falkowska, Vanessa Dudzińska-Superson, Szymon Biegajski, Alicja Szczepanek. Dolny rząd (od lewej): Wiktoria Zachaj, Lena Gutowska, Dominika Jakimiak, Liliana Stępień, Wiktoria Mirowska, Milena Kaliszczak.

Po meczu najmłodszych na parkiecie pojawiły się zespoły grające w Auto DIUG Lidze. Po dwóch turniejach w Słupsku przyszła pora na rywalizację w Sławnie. Dla wszystkich zespołów były to mecze numer pięć i sześć w tegorocznym sezonie. W pierwszym meczu sławieńskiego turnieju graliśmy przeciwko KU AZS Politechnice Koszalińskiej (rocznik 2006), a więc zespołowi z którym już wielokrotnie rywalizowaliśmy, ostatnio podczas wrześniowego turnieju Gniezno CUP. Zarówno w meczu rozgrywanym w pierwszej stolicy Polski jak i teraz byliśmy górą nad koszaliniankami. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa zespołu w pierwszej połowie meczu, kiedy prowadziliśmy już 8:1 (marnując w tym dwa rzuty karne). W tym okresie gry bardzo dobrze funkcjonowała nasza gra w obronie, która umożliwiała wyprowadzanie szybkich ataków, a w konsekwencji zdobywanie łatwych bramek. W drugiej połowie na parkiecie pojawiły się kolejne zawodniczki, a wynik końcowy brzmiał 11:4.

W drugim meczu Liderki podejmowały zespół SP10 Słupsk (rocznik 2007). Zwyciężyliśmy go 11:2, choć początkowo nasza gra nie wyglądała najlepiej, bo jeszcze w 7 minucie meczu był remis 1:1.

Dzięki dwóm zwycięstwom zespól dziewcząt umocnił się na pozycji wicelidera ligi. W dotychczas rozegranych sześciu spotkaniach zwyciężyliśmy pięciokrotnie i przegraliśmy raz, w meczu z SP10 Słupsk (rocznik 2006). Do końca pierwszej rundy pozostał do rozegrania jeden mecz przeciwko KU AZS Politechnice Koszalińskiej (2007), a następnie rozpocznie się runda rewanżowa.


Kolejny turniej Auto DIUG Ligi zaplanowany został na 16. grudnia w Koszalinie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.