Liderki na „szóstkę”

W dniach 8-10 marca zespół dziewcząt rocznik 2006/2007 uczestniczył w II Memoriale Henryka i Andrzeja Kramerów, który rozegrany został w Obornikach Wielkopolskich. W ciągu trzech dni rywalizowało 12 zespołów z 6 województw . Drużyny te podzielone były na dwie grupy. Następnie grano w systemie pucharowym, by ostatecznie rozegrać mecze o poszczególne miejsca.

Nasz zespół w grupie zgromadził 9 punktów zwyciężając rówieśniczki z Płocka – SP16 II, dobre znajome z koszalińskiej „siedemnastki” oraz jak się później okazało lidera  grupy A – miejscową Spartę. Przegraliśmy dwoma trafieniami z SP23 Płock I i takim samym bilansem z Bellatorem Ryjewo. To wynik ostatniego spotkania spowodował, że pomimo takiej samej liczby punktów jak zespół z Pomorza zajęliśmy w grupie czwarte, a nie trzecie miejsce (liczył się bezpośredni wynik pomiędzy zainteresowanymi zespołami) i w ćwierćfinale stanęliśmy naprzeciwko najlepszego zespołu w Polsce  w roczniku 2006 UKS Bukowi Buk, który jeszcze nigdy nie doznał goryczy porażki. Przegraliśmy wysoko, a bukowianki po zwycięstwie w półfinale z zespołem z Płocka w finałowym starciu pokonały gospodynie dwucyfrową różnicą bramek podobnie jak wcześniej nas.

Ostatecznie młode Liderki uplasowały się na 6. miejscu. W rywalizacji pucharowej w  stawce zespołów z miejsc 5-8 wygrywaliśmy jedna bramką z drużyną KU AZS Politechnika Koszalińska, odwracając losy spotkania, bowiem przegrywaliśmy już kilkoma trafieniami. Następnie w meczu o 5. lokatę ponownie graliśmy z reprezentantem Pomorza, czyli zespołem z Ryjewa i również i tym razem nie znaleźliśmy sposobu na rywala przegrywając trzema bramkami.

Turniej w Obornikach to kolejna niesamowicie cenna lekcja dla dziewcząt ze Sławna. Rywalizacja ogólnopolska ma to do siebie, ze mierzymy się w niej z zespołami, które trenują dwu, a czasami nawet i trzykrotnie częściej od nas. Pomimo tego faktu w wielu meczach nie widać tej różnicy. Wiemy nad czym musimy pracować i gdzie chcemy być za jakiś czas jako zespół i dlatego doceniamy fakt możliwości uczestnictwa w turnieju w którym wystąpiło trzech mistrzów województw, a także zespoły ze ścisłej czołówki rozgrywek ligowych w poszczególnych ligach wojewódzkich. Wynik na dzisiaj jest sprawą drugorzędną, liczy się możliwość zbierania doświadczenia. A te dalej będziemy uzupełniać już lada moment, bowiem za kilka dni wracają rozgrywki Auto Diug Ligi, a następnie rozegrane zostaną klubowe mistrzostwa województwa w lidze dziewcząt oraz chłopców, w których wezmą udział obydwie nasze najstarsze drużyny.

 

Wyniki:

UKS Lider Sławno  – Sparta Oborniki Wielkopolskie 12:7

UKS Lider Sławno – Bellator Ryjewo 11:13

UKS Lider Sławno – SP23 Płock I 9:11

UKS Lider Sławno – SP16 Płock II 16:2

UKS Lider Sławno – Energa AZS SP17 Koszalin 13:5

UKS Lider Sławno – Bukowia Buk 5:20

UKS Lider Sławno – KU AZS Politechnika Koszalińska 11:10

UKS Lider Sławno – Bellator Ryjewo 9:12

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Bukowia Buk
2. Sparta Oborniki Wielkopolskie
3. Junak Włocławek
4. SP23 Płock I
5. Bellator Ryjewo
6. UKS Lider Sławno
7. Ruch Chorzów
8. KU AZS Politechnika Koszalińska
9. Energa AZS SP17 Koszalin
10. SP16 Płock I
11. SP16 Płock II
12. SP23 Płock II

Najlepsza zawodniczka w zespole: Zuzanna Warać

Górny rząd (od lewej): Zuzanna Warać, Hanna Zaborowska, Hanna Miranowicz, Dagmara Bajtek, Lena Siemińska, Zofia Chwojnicka, Aleksandra Kowalska, Agata Myślińska Dolny rząd (od lewej): Daria Leśniewska, Julia Mariak, Amelia Szygenda, Natalia Sulikowska, Sandra Izdebska, Julia Żuchowska, Daria Bieżuńska

Możliwość komentowania jest wyłączona.