Liderki mistrzem województwa w roczniku 2006!!!

Młode szczypiornistki naszego klubu obroniły tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego, który wywalczyły również w poprzednim sezonie wśród swoich rówieśniczek. Co warte uwagi, to drugi tegoroczny sukces, bowiem wcześniej zapewniły sobie zwycięstwo w Zachodniopomorskiej Lidze Młodziczek, a więc roczniku 2005!

Do ostatecznego zwycięstwa w roczniku 2006 wystarczyło zwycięstwo z KU AZS Politechniką Koszalińską. Pomimo porannej pory rozgrywania meczu od początku meczu to Liderki nadawały ton rywalizacji. Prowadziły przez całe spotkanie mając pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Ostatecznie zwyciężyły 23:15, gdzie już do przerwy prowadziły 14:6. Dla drużyny z Koszalina była to pierwsza porażka w tych rozgrywkach.

Po meczu przerwy przyszło nam zagrać z Kusym Szczecin, w meczu, który już na  nic nie wpływał. Niestety zagraliśmy źle oddając inicjatywę rywalkom i ostatecznie przegraliśmy 19:22 (10:11).

Wicemistrzem województwa został zespół UKS Morski Sianów, który zdecydowanie zwyciężył w bezpośrednim meczu brązowe medalistki z KU AZS Politechniki Koszalińskiej I.

Najwszechstronniejszą zawodniczką (MVP) całych mistrzostw wybrano naszą rozgrywającą – Zofię Chwojnicką.

Z kolei najskuteczniejszą okazała się Zuzanna Warać.

Gratulujemy całemu zespołowi sukcesu, a także osobom indywidualnie wyróżnionym!

Końcowa klasyfikacja:

1. UKS Lider Sławno 12 pkt

2. UKS Morski Sianów 9 pkt.

3. KU AZS Politechnika I 9 pkt.

4. MKS Kusy Szczecin 9 pkt.

5. CKS SMS Szczecin 6 pkt.

6. KU AZS Politechnika II 2 pkt.

 

 

UKS Lider Sławno  – UKS Morski Sianów 15:13 (10:7)

UKS Lider Sławno – KU AZS Politechnika Koszalińska II 21:15 (11:7)

UKS Lider Sławno – CKS SMS Szczecin 27:16 (16:5)

UKS Lider Sławno – KU AZS Politechnika Koszalińska I 23:15 (14:6)

UKS Lider Sławno – MKS Kusy Szczecin 19:22 (10:11)

Wypowiedź trenera Szymona Biegajskiego:

Cieszy nas niezmiernie obrona tytułu mistrzyń województwa w roczniku 2006. Złożyły się na to zwycięstwa w meczach rozgrywanych pod koniec roku 2019 w naszym mieście, a także dzisiejszy triumf w meczu przeciwko drużynie z Koszalina. Stawka meczu była spora i od początku to my nadawaliśmy ton rywalizacji by już do przerwy prowadzić ośmioma trafieniami. Zdaję sobie sprawę, że zawodniczki są zmęczone bardzo ciężkimi treningami podczas obozu dochodzeniowego, który prowadziliśmy w okresie ferii. Następnie zagraliśmy 7 spotkań podczas turnieju w Buku przed tygodniem, wczoraj mecz Zachodniopomorskiej Ligi Młodziczek w Szczecinie i dzisiaj dwa kolejne spotkania. Przy tak napiętym kalendarzu ciężko o świeżość i pełną regenerację, ale ona przyjdzie za kilkanaście dni i wówczas zaczniemy grać taki handball jaki chcemy. A dzisiaj tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że mając bardzo ciężkie nogi wygraliśmy w meczu o stawkę zdobywając drugi tytuł mistrzyń województwa w tym sezonie! Gratuluję całemu zespołowi za ciężką pracę, która przynosi efekty. Wiemy nad czym pracować i będziemy sukcesywnie podnosić swoje umiejętności. W tym sezonie jeszcze sporo imprez przed nami i będziemy robili wszystko, żeby się w nich godnie zaprezentować. Dziękujemy licznie przybyłym kibicom na trybuny hali w Sianowie. Przy takim dopingu dziewczynom gra się zdecydowanie łatwiej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.