Jesienią zorganizujemy Orlen Mini Ligę Piłki Ręcznej!

Ogromnym sukcesem zakończył się konkurs organizowany przez PKN Orlen w wyniku, którego nasz projekt znalazł się w gronie laureatów. Rywalizacja była bardzo duża, bowiem spośród 3 tysięcy aplikacji z całego kraju wybrano 300 z przeróżnych dziedzin, m.in. kultury, sztuki i sportu. Najwięcej grantów, bo aż 95, otrzymały projekty nadesłane w kategorii związanej z zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki. Na drugim miejscu znalazły się zgłoszenia dotyczące podnoszenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu. W każdej z tych kategorii przyznano po 42 granty. Sport nie był wiodącą dziedziną, a to tym bardziej podkreśla pracę merytoryczną, którą wykonaliśmy nad projektem Orlen Mini Ligi Piłki Ręcznej, bo to właśnie ten pomysł przypadł do gustu komisji konkursowej.

Orlen Mini Liga Piłki Ręcznej to rozgrywki dedykowane dla dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku (chłopców i dziewcząt). Odbiorcami projektu będą szkoły z terenu powiatu sławieńskiego, które będziemy chcieli zachęcić do udziału w rozgrywkach. Pierwszym akcentem, zaplanowanym na połowę września, jest obszerne szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego ze Sławna i pobliskich miejscowości. Będziemy tego dnia gościć w naszym mieście bardzo znanego trenera, który poprowadzi warsztaty. Miesiąc później zaplanowano pierwszy z siedmiu turniejów ligowych. Turnieje odbywać się będą co miesiąc, więc na zakończenie rozgrywek poczekamy do końca kwietnia 2021 roku.

Szkoły aktywnie uczestniczące w projekcie mogą liczyć na doposażenie w sprzęt sportowy związany z piłką ręczną.

Ideą, która nam przeświecała podczas prac projektowych była chęć popularyzacji szczypiorniaka w naszym mieście oraz najbliższej jego okolicy. Wierzymy głęboko, że dzieci zachęcone przez nauczycieli wychowania fizycznego będą uczestniczyły w lidze, która ma być dla nich bardzo fajną zabawą, a która może przerodzić się w kontynuację nauki gry w piłkę ręczną w naszym klubie. Jako wielcy pasjonaci handballu czujemy wewnętrzną potrzebę propagowania tej dyscypliny sportu i wierzymy głęboko, że poprzez ciężką pracę u podstaw nasz klub będzie cały czas się rozwijał.

Przypomnijmy, że od tego roku wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sławnie organizujemy Sławieńską Mini Ligę Piłki Ręcznej dla dzieci uczących się w miejskich szkołach. Pandemia powstrzymała te rozgrywki, jednak cieszyły się one popularnością i wierzymy w ich kontynuację w przyszłym roku szkolnym.

Z taką konkurencją się zmagaliśmy.

Możliwość komentowania została wyłączona.