O Klubie

Uczniowski Klub Sportowy LIDER Sławno powołany został do życia podczas spotkania założycielskiego, które odbyło się 22. lipca 2016 roku z inicjatywy Szymona Biegajskiego. Osoby związanej z piłką ręczną od najmłodszych lat dziecięcych, początkowo jako zawodnik, później jako sędzia, a aktualnie jako sędzia ligowy na poziomie 1. ligi i trener z uprawnieniami instruktora piłki ręcznej. Pan Szymon mieszka w Sławnie od stycznia 2014 roku i od samego początku pobytu w naszym mieście miał w planach stworzyć uczniowski klub sportowy. Początkowo jego aktywność w popularyzacji szczypiorniaka  obrała jednak nie co inny kierunek. To z jego inicjatywy zorganizowany został dwumecz z okazji 5-lecia hali widowisko-sportowej przy ulicy Sempołowskiej w którym brały udział zespoły żeńskiej Superligi z Koszalina i Gdyni (więcej informacji o tym wydarzeniu – TUTAJ). Pomagał również półtora roku później przy organizacji meczu Wybrzeża Gdańsk (z pochodzącym ze Sławna Dawidem Nilssonem w składzie) z GAZ Systemem Pogonią Szczecin (więcej informacji o tym wydarzeniu – TUTAJ). W obu przypadkach sławieńska hala była wypełniona po brzegi, co pokazywało, że mieszkańcy naszego miasta wiedzą co to jest piłka ręczna i chcą ją oglądać.

Te dwa wydarzenia, pamięć o dużych sukcesach piłki ręcznej w Sławnie za czasów pracy Pana Mieczysława Śliwińskiego, plus wiele rozmów z coraz większym gronem znajomych mieszkających w Sławnie i okolicach, wyzwoliły w Panie Szymonie chęć stworzenia nowej oferty zajęć pozaszkolnych dla dzieci z naszego miasta w postaci klubu piłki ręcznej.

Decyzją Starosty Sławieńskiego w dniu 25. sierpnia 2016 roku UKS LIDER Sławno wpisany został do ewidencji stowarzyszeń w dziale Stowarzyszeń Kultury Fizycznej pod pozycją nr 70/2016.

Jego zarząd tworzą: Szymon Biegajski – Prezes, Rafał Kaźmierczyk – Wiceprezes oraz Joanna Biegajska – Sekretarz.

Założeniem działalności UKS LIDER jest praca zarówno z dziewczętami jak i chłopcami. Początkowo w formie gry i zabawy, a następnie w formie rywalizacji międzyklubowej w rozgrywkach wojewódzkich, a także ogólnopolskich. Celem nadrzędnym przyświecającym działalności UKS-u jest wychowanie poprzez sport. Każdy sport wnosi wiele pozytywów do życia młodego człowieka, jednak to głównie sport drużynowy uczy umiejętności odnalezienia się w grupie rówieśników, stworzenia prawdziwego zespołu,  przedkładania sukcesów całej grupy nad sukcesy osobiste. Nie zapominamy również o codziennym poszanowaniu zasady fair-play. Zarówno wobec boiskowych przeciwników jak i osób, które ten klub tworzą.

Motto, które nam przyświeca brzmi „I Ty możesz zostać LIDER-em!”, dlatego zapraszamy wszystkie chętne do treningu dzieci, które spełniają kryteria naboru i chcą spróbować swoich sił w piłce ręcznej.