Zofia Chwojnicka uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku!

Nasza prawo rozgrywająca w dniach 3-5 lipca przebywała na testach sprawnościowych do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płock. Jest to szkoła prowadzona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, która wychowała mnóstwo utytułowanych piłkarek ręcznych. Reprezentują one czołowe kluby w Polsce i zagranicą, a przede wszystkim grają z orzełkiem na piersi. Do tego grona należą m.in. Kinga Achruk (MKS Lublin), Kinga Grzyb (Zagłębie Lubin), Monika Kobylińska (Brest-Francja), Aleksandra Zych (Magura Cisnadie-Rumunia), Aneta Łabuda (Besançon-Francja), Barbara Zima (KPR Kobierzyce), Joanna Szarawaga (MKS Lublin), Aleksandra Rosiak (SPR Lublin), Patrycja Świerżewska (Zagłębie Lubin), Gabriela Urbaniak (Młyny Stoisław Koszalin) i wiele innych.

Dla naszego klubu jest to ogromne wyróżnienie, bowiem zdajemy sobie sprawę jak ciężko dostać się do tej elitarnej szkoły. W tym roku tylko 8 piłkarek ręcznych z całego kraju doznały tego zaszczytu, a Zosia dodatkowo jest o rok młodsza niż jej koleżanki, dlatego ten sukces smakuje jeszcze lepiej.

Jednocześnie daje nam to informację zwrotną, że praca jaką wykonujemy z naszymi podopiecznymi w klubie jest na naprawdę wysokim poziomie!

Naszej podopiecznej serdecznie gratulujemy! Trzymamy mocno kciuki za dalszy rozwój sportowy i czekamy Zosiu na Twoje powroty do macierzystego klubu, bo w dalszym ciągu pozostajesz Liderką!

W celu uzupełnienia informacji nadmieniamy, że zawodnicy i zawodniczki uczące się w NLO SMS reprezentują swoje macierzyste kluby w rozgrywkach mistrzostw Polski, bądź ewentualnych barażach o awans do nich. Zdarzają się też sytuacje, że grają w turniejach ogólnopolskich ze swoimi klubami.

Zosiu zatem nie żegnamy się z Tobą, lecz mówimy do rychłego zobaczenia!

Możliwość komentowania została wyłączona.