Alan i Wiktor zawodnikami Wybrzeża Gdańsk!

Dwaj nasi zawodnicy: Alan Pałucki (15l.) oraz Wiktor Sobczak (14l.) zostali uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Gdańsku i to tam będą kontynuowali swoją edukację oraz podnosili umiejętności gry w piłkę ręczną. Zostaną zawodnikami gdańskiego Wybrzeża, które jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów w jeśli chodzi o męski handball.

Uczniowie Zespołu Szkół z gdańskiej Żabianki praktycznie co roku odnoszą znaczące sukcesy w mistrzostwach kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych, zarówno w tradycyjnej piłce ręcznej jak i jej plażowej odmianie.

Wyróżniająca się młodzież w późniejszych latach edukacji otrzymuje szansę gry w pierwszoligowym klubie partnerskim spod gdańskiego Żukowa, a wybitne jednostki dostają zaszczytu występu na parkietach PGNIG Superligi reprezentując seniorski zespół TORUS Wybrzeża Gdańsk.

Jednymi z najbardziej znanych absolwentów Zespołu Szkół do którego trafili nasi zawodnicy są: Marek Marciniak i Wojciech Hajnos (obydwaj Zagłębie Lubin), Mateusz Wróbel i Kamil Adamczyk (obydwaj TORUS Wybrzeże Gdańsk).

Przypomnijmy, że w tym klubie występował niegdyś pochodzący ze Sławna Dawid Nilsson, dzisiaj trener superligowej Stali Mielec, który zdecydowaną większość swojej seniorskiej kariery spędził poza granicami kraju (Szwecja, Dania, Hiszpania i Francja) i przez wiele lat grał w koszulce z orzełkiem na piersi.

Alanowi i Wiktorowi dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu. Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za dalszy rozwój sportowy. Spełniajcie swoje marzenia. pamiętajcie skąd pochodzicie, gdzie się wychowaliście i gdzie jest Wasz dom.

„Zdobycie szczytu nigdy nie jest łatwe, ale widok z niego na przeszkody, które pokonaliśmy po drodze – bezcenne”.

Dla nas jest to kolejny sukces sportowy, który nas utwierdza w przekonaniu, że wykonywana praca w UKS Lider Sławno z młodymi adeptami szczypiorniaka z naszego miasta jest na wysokim poziomie.

Alan Pałucki (z lewej) oraz Wiktor Sobczak (z prawej)

Możliwość komentowania została wyłączona.